Anasayfa | Kavrulmuş Çeşnili Çekirdekler | Çeşnili Kabak Çekirdekleri
Çeşnili Kabak Çekirdekleri

Çeşnili Kabak Çekirdekleri


Kabak çekirdeği dünyada sağlıklı ve besin değeri yüksek atıştırmalıkların en yaygın tüketilenlerinden biridir. Kabak çekirdeği gibi sağlıklı bir besini özel formüle ettiğimiz karışımlarla tatlandırarak daha da zevkle tüketebileceğiniz alternatifler yarattık. Ailesinin ve çocuklarının sağlıklı beslemesine özen gösteren ebeveynlerin öncelikli tercihi olan çeşitlerimizle özellikle çocukların ve gençlerin sağlıksız atıştırmalık tüketiminin azalmasını hedefliyoruz.

Kabak Çekirdeğinin Faydaları: Kabak çekirdeği B vitamini, E vitamini, Potasyum, Magnezyum, Selenyum, Mangan, Fosfor ve Çinko bakımından çok zengin bir besin kaynağıdır. Bağışıklık sistemi için önemli bir rol taşıyan çinkoyu da bol miktarda içermektedir. Kabak çekirdeği beyin sağlığı için çok önemlidir. Bir avuç kabak çekirdeği günlük çinko ihtiyacınızı karşılarken hafızayı güçlendirmeye de yardımcı olur.

Bol miktarda Omega-3 içermektedir. Omega-3 yağları diyabeti azaltır, kalp hastalıklarını en aza indirger, kötü kolesterole karşı etkilidir ve kanın akışkanlık seviyesini de arttırmaktadır. İltihap sorunlarına karşı da etkilidir, ayrıca yaşlanmayı da azaltır. Prostat kanseri başta olmak üzere, birçok kanser türüne yakalanma riskini de en aza indirgemede yardımcı olmaktadır.

Diyabete iyi gelir. Hayvanlar üzerinde yapılan deneylere göre insülin düzeyini dengelediği kanıtlanmıştır. Kalp ve karaciğer sağlığına faydalıdır. Kabak çekirdeği lifler, sağlıklı yağlar ve antioksidanlar açısından zengin bir besin kaynağıdır. Kabak çekirdeğinin içermiş olduğu bu maddeler özellikle kalp ve karaciğer açısından çok önemli olup, tüm organları da güçlendirmektedir. Saç için mucizevi bir besin kaynağıdır.

Kabak çekirdeğinin en önemli özelliklerinden birisi ise kilo vermeye yardımcı olmasıdır. Kabak çekirdeği doymamış ve tekli yağ içeriği sayesinde metabolizmanızın sorunsuz bir şekilde çalışmasına yardımcı olur, hormon salgılanma dengesini korumaya yardımcı olur. Bu sayede uzun süre tok tutar ve gereksiz kalori alımını engellemenize yardımcı olur. 100 gr kabak çekirdeği 8,8 gr lif içerir ve bu bir besin için gerçekten harika bir lif kaynağıdır. Lif, kabızlığı önler ve tokluk hissine sebep olur. Lifli yiyecekler kilo verme açısından vücuda yardımcıdır. Yağlı bir besin türü olduğu için aşırı tüketilmemelidir. Günde 1 avuç kabak çekirdeği yemeniz, yeterli olacaktır.

Kabak çekirdeği prostat hastalığına karşı en etkili olan çinkoyu zengin bir miktarda içermektedir. Kabak çekirdeğinin düzenli tüketiminde, prostat hastalığına yakalanmaya karşı önem alınmış olunur. Dinlendirir. Akşamları yatmadan önce kabak çekirdeği tüketmek serotonin ve melatonin üretimi için gerekli olan triptofanı artırmaktadır. Özellikle yorgun ve stresli iş günlerinden sonra dinlenmek, deliksiz bir uyku uyumak için iyi bir tercih olabilir.